Logo Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach

Dzień Kobiet w gminie Komorniki – święto pełne muzyki, spotkań i dobrej energii

Koncert Mateusza Ziółko, spektakl teatralny, spotkania taneczne i kulinarne - w tym roku mieszkanki gminy Komorniki mogły świętować Dzień Kobiet podczas wielu wydarzeń przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach.
Największym wydarzeniem był koncert Mateusza Ziółko w Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach. Artysta przez ponad dwie godziny składał Paniom muzyczne życzenia, prezentując utwory ze swoich dwóch solowych albumów, a także przeboje znanych artystów. W programie znalazły się m.in. piosenki zespołu Queen, Eltona Johna, Michaela Boltona i U2, a także utwory polskich legend muzyki – Czesława Niemena i Zbigniewa Wodeckiego. Publiczność nagrodziła artystę kilkuminutowymi owacjami na stojąco, a dwukrotne bisy sprawiły, że koncert zdecydowanie zostanie zapamiętany. 
Dzień Kobiet świętowano również w filiach GOK. W Domu Kultury w Wirach odbyło się spotkanie kulinarne z pokazem wspólnego gotowania prowadzonym przez pana Sławka. Uczestniczki mogły spróbować kremu z białych warzyw z chrupiącymi chipsami z pietruszki i boczku, który spotkał się z dużym uznaniem.
W Domu Kultury Remiza w Plewiskach przygotowano romantyczny koncert przy świecach. Wieczór uświetnił pokaz „latte art”, podczas którego barista prezentował sztukę dekorowania kawy. Spotkanie zakończyło się wręczeniem wiosennych kwiatów wszystkim uczestniczkom.
Ponad 70 pań wzięło udział w taneczno-muzycznej imprezie zorganizowanej w Domu Kultury „Dworek”. Zabawa przy muzyce duetu „Music Tim” trwała do późnych godzin wieczornych, a każda z uczestniczek otrzymała pamiątkowy świecznik w kształcie serca przygotowany przez uczestniczki zajęć kreatywnych.
W Domu Kultury „Nad Wirynką” w Łęczycy publiczność obejrzała komedię obyczajową „Lukrowany Pierniczek”. Wydarzeniu towarzyszyła także prezentacja obrazów Alicji Króliczak, a na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali symboliczne kwiaty z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn.
W Domu Kultury Klub w Rosnówku, gdzie oprócz życzeń i kwiatów dla pań odbył się występ Kabaretu Trupa Wysokiego Ryzyka. Spotkaniu towarzyszyła muzyka, wspólne tańce oraz poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Równie wyjątkowy charakter miało spotkanie zorganizowane w Domu Kultury „Świetlica” w Szreniawie. Z okazji Dnia Kobiet odbył się tam nastrojowy koncert przy blasku świec w wykonaniu zespołu Electro Duo. Katarzyna Schulz (skrzypce) oraz Anna Wąsik (wiolonczela) przeniosły publiczność w świat sentymentalnych, pięknie zinterpretowanych utworów, które poruszyły serca wszystkich obecnych. 
Tegoroczne obchody pokazały, jak ważną rolę w życiu gminy Komorniki odgrywają lokalne domy kultury oraz zaangażowanie mieszkańców, kół rolniczych, kół gospodyń wiejskich, sołtysów i rad sołeckich. Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich zaangażowanych Dzień Kobiet stał się okazją do wspólnego świętowania i integracji lokalnej społeczności.

Galeria zdjęć

fotob-6949 fotob-6967 fotob-6965 648918038_1606870777148810_8479118181919072401_n 648889363_1606870627148825_1714156804714218879_n 648978195_1242582917980089_4389122703704534215_n 646004184_914331987910140_3408626621852620825_n 648228230_1304378378459295_2443756146214040855_n 649495678_1384699807027948_8896700562408018769_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności