Spartakiada seniorów

 

X Jubilleuszowa Spartakiada Seniorów w gminie Komorniki odbędzie się 27 czerwca  2020r. Szczegóły wkrótce. 

 

Spartakiada seniorów w Gminie Komorniki

Doskonała zabawa w zawodach cieszy w każdym wieku i  to, że sport to zdrowie, wiemy wszyscy, dlatego seniorzy z Gminy Komorniki  rywalizują w konkurencjach sportowych podczas Spartakiady Seniorów.

Pierwsza spartakiada seniorów zainspirowana działaniami klubu seniora oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach odbyła się 22 lipca 2011 r. Sędziowie przygotowali aż dziesięć konkurencji, w których mogli wziąć udział seniorzy. Poszczególne konkurencje podzielone zostały dodatkowo na płeć oraz wiek.

Kolejne spartakiady odbyły się w następujących terminach:

II spartakiada 20 lipca 2012r.

III Spartakiada 19 lipca 2013r.

IV Spartakiada  18 lipca 2014r.

V Spartakiada 10 lipca 2015r.

 

Każde zawody mają wspaniałą oprawę, uroczysty charakter, bardzo dużą frekwencję oraz niesamowity klimat i przyjazną atmosferę. Liczy się nie tylko zwycięstwo ale nade wszystko możliwość spotkania z drugim człowiekiem o podobnych zainteresowaniach. Do tej pory we wszystkich spartakiadach wzięło udział ok. 700 osób.

Przy organizacji igrzysk seniorów pracują zaprzyjaźnieni sędziowie z Poznania oraz pracownicy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komornikach.

Już w  czerwcu br., kolejna spartakiada Seniorów, na której nie powinno zabraknąć wszystkich osób powyżej 55 roku życia, dla których ruch jest na wagę złota!

Zapraszamy wszystkich Odważnych.

Opracowała mgr Urszula Kolińska