Festiwal muzyki organowej i kameralnej

XIV Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej-Komorniki 2019

 

Witamy Wszystkich Melomanów muzyki organowej i kameralnej.Już od 31 maja br. rozpoczynają się koncerty w ramach XIV Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Będzie okazja do wysłuchania utworów  muzyki wielkich mistrzów.  W tegorocznej edycji festiwalu  chcemy Państwu zaproponować  cztery koncerty festiwalowe w kościołach; w Komornikach, na Osiedlu Kwiatowym w Poznaniu, w Plewiskach i w Wirach. Program koncertów jest bardzo ciekawy i jestem przekonany że spotka się z dużym zainteresowaniem wszystkich melomanów. W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich  Państwa na koncerty festiwalowe. Wstęp wolny.

 

                                                                     Dyr Organizacyjny Festiwalu

                                                                                 Antoni Pawlik  

O Historii Festiwalu 

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Komornikach to największa impreza muzyczna realizowana każdego roku przy Ośrodku Kultury. Zaczęło się o roku 2006 i wtedy Krzysztof Czerwiński i Antoni Pawlik pomyśleli aby mieć w Gminie Komorniki „swój” festiwal. Początkowo koncerty odbywały się w kościołach w Komornikach i Wirach a później w Plewiskach i Poznaniu na osiedlu kwiatowym. 

 
Tak więc od roku 2006 w miesiącach czerwca i lipca spotykamy się na koncertach festiwalowych aby delektować się wspaniałą muzyką wielkich mistrzów z wykorzystaniem brzmienia organów i innych instrumentów muzycznych w interpretacji światowej sławy artystów. Organizatorami festiwalu są: Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach oraz parafie Gminy Komorniki i Poznania. 
 
Przez te kilka lat spotykaliśmy różnych wspaniałych wykonawców z kraju i za granicy. Koncerty są nagrywane i każdego roku wydawana jest płyta festiwalowa. Podczas koncertów organizatorzy wykorzystują telebim który stwarza możliwość lepszego odbioru słuchaczowi. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Czerwiński a organizacyjnym Antoni Pawlik. Program koncertów jest bardzo ciekawy i spotyka się z dużym zainteresowaniem wszystkich melomanów. Koncerty festiwalowe odbywają się na przełomie maja, czerwca i lipca. Zapraszamy do odwiedzenia strony festiwalowej - www.festiwal.edu.pl
III koncert
III koncert
III koncert 2019 w Kościele w  Plewiskach