Ogrody społecznościowe jako przestrzenie edukacji kulturowej

05.11.2020

Ogrody społecznościowe

jako przestrzenie edukacji kulturowej

WARSZTATY OTWARTE W REGIONIE- online

Warsztaty zostaną przeprowadzone na platformie ZOOM, link otrzymają Państwo po zapisaniu się

Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!
W ramach partnerstwa w programie Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska! w CTK Gminy Komorniki odbędą się warsztaty „Ogrody społecznościowe jako przestrzenie edukacji kulturowej”.
Podczas spotkania opowiemy o tym, dlaczego ogrody społecznościowe i farmy miejskie mogą być przestrzeniami edukacji, integrującymi i umożliwiającymi różnorodne działania kulturalne. Zaprezentujemy przykłady prężnie działających europejskich ogrodów, a w części warsztatowej wspólnie zastanowimy się:
- jak założyć takie miejsce i jak działać w ramach ogrodniczej społeczności,
- poznamy inne inicjatywy, które mogą wyniknąć z działania w tych kwitnących, zielonych przestrzeniach,
- omówimy zagadnienia zmian klimatycznych i ekologii.
Będziemy poruszać się w obrębie pracy oddolnej, ogrodów tworzonych siłami ochotników i ochotniczek, ale wskażemy też, w jaki sposób władze/samorządy mogą wspierać te działania. Zaprezentujemy dobre praktyki.

Warsztaty poprowadzi duet: Klaudia Kryńska oraz Magdalena Popławska

Klaudia Kryńska - absolwentka Socjologii Stosowanej i Antropologii Społecznej na Uniwersytecie Warszawskim. Miejska ogrodniczka, od 6 lat związana ze Wspólnym Ogrodem przy Służewskim Domu Kultury. Edukatorka i aktywistka działająca na rzecz suwerenności żywnościowej.

Magdalena Popławska - edukatorka, badaczka. Przez wiele lat zaangażowana w ruch kooperatyw spożywczych, co przerodziło się w oddolne działania w obszarze suwerenności żywnościowej i agroekologii. Od 2019 roku współpracuje z Centrum Praktyk Edukacyjnych w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy mailowe: biuro@gokkomorniki.pl

Godzina 16:30 - 20:00
Czas trwania: 3,5 h.

„Warsztaty otwarte w regionie” to cykl warsztatów realizowany w instytucjach partnerskich programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!” we współpracy z Centrum Praktyk Edukacyjnych.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań oraz Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Program "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!" jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.