Zespół wokalny Aspirynki

„Aspirynki” to zespół wokalny, w którym pierwotnie śpiewały panie należące do kół gospodyń z gminy Komorniki , później dołączyli do nich panowie tzw. męskie głosy.

Zespół powstał 9 marca 2006 r., a jego pierwszym kierownikiem artystycznym był Czesław Gryska ( 2016 r), obecnie funkcję tą pełni Jacek Wietrzykowski, szefową zespołu zaś Weronika Kaczmarek, która pełni tę funkcję od czerwca 2007 roku.

Repertuar zespołu jest różnorodny, od utworów biesiadnych, ludowych, pieśni patriotycznych do operetkowych. Piosenki są „przyjazne dla ucha i ducha, znane, lubiane”.

„Aspirynki” swym śpiewem uświetniają imprezy gminne takie jak: „Dni Gminy Komorniki”, Dożynki Gminne, Dni Seniora, festyny rodzinne. Koncertowały na przeglądach zespołów śpiewaczych m. in na: Słowacji, w wielu zakątkach naszego kraju i festiwalach międzynarodowych. W 2008 r., zespół zdobył nagrodę Grand Prix i wielokrotnie zajmował miejsca na podium.

W 2012 roku zespół wspólnie z kapelą „ Plewiszczoki” nagrał płytę i teledysk o Komornikach pt: „ W Komornikach fajnie jest .”

Spotkania i próby zespołu odbywają się we wtorki o godzinie 19.00, w Gminnym Ośrodku Kultury, w sali Piwnica przy ul. Stawnej 7/11 w Komornikach.

W 2008 r., zespół zdobył nagrodę Grand Prix i wielokrotne miejsca na podium.

W 2012 roku zespół wspólnie z kapelą „ Plewiszczoki” nagrał płytę i teledysk o Komornikach pt: „ W Komornikach fajnie jest.

Spotkania i próby zespołu odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w  sali Piwnica przy ul. Stawnej 7/11 w Komornikach.