Świetlica Edukacyjna PRONATURA

Świetlica Edukacyjna PRONATURA zaprasza na nowe warsztaty.

LATAJĄCE DYWANY - warsztat


Nowa oferta Świetlicy Edukacyjnej PRONATURA. Zapraszamy do rezerwacji wybranych warsztatów. Prezentujemy projekt "Latające dywany" przeznaczony dla młodszych grup wiekowych, które poprowadzi gościnnie artystka-plastyczka Dorota Zbroszko. Dzieci zapoznają się z twórczością inspirowaną naturą. Poznają twórców tworzących z darów ziemi. Dowiedzą się z baśni i legend o latających dywanach. Młodzi artyści zrealizują w formie plastycznej swój kosmiczny dywan i odbędą podróż. Warsztat zachęca do zabaw na świeżym powietrzu, pracy grupowej i przypomina o naszej bliskości z naturą! Zapraszamy.


MY I RYBY - warsztat

Świetlica Edukacyjna Pronatura powraca z ofertą dla grup zorganizowanych i zgłoszeń indywidualnych. W tym semestrze chcemy zaproponować cykle warsztatowe dla dzieci. Pierwszym jest spotkanie natury i sztuki pt.: My i Ryby.   Gości u nas Pan Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby, który zapoznaje dzieci z zwyczajami ryb, prowadzi dyskusję, pokazuje  interesujące eksponaty. Ułatwia nam to prace artystyczne, stworzenie małej formy rzeźbiarskiej w technice modeliny utwardzonej. Taki talizman na pewno przyniesie Wam szczęście! Zapraszamy!

Pierwsze zajęcia odbyły się już w październiku dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka z Komornik (klasa IIIb, wychowawca Zofia Jeziorna).

Na zajęciach rozpoznawaliśmy mieszkańców: rzek, jezior i mórz. Uczestniczyliśmy w zabawach i zgadywankach! Wypłynęliśmy w prawdziwy rejs!

Wykonaliśmy modele rzeźbiarskie ryb, talizmany aby przypominały nam o tym, że o środowisko warto dbać i każdy z nas może to zrobić. Wszystko w imię zasad zrównoważonego rozwoju.

Zapraszamy do fotorelacji.

Warsztat pt.: " My i ryby" można zamówić w Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach.

 Zapisy telefoniczne rezerwacji pod nr tel: 618-107-449.


Zadaniem zainicjowanego projektu w 2014 r. jest szerzenie twórczości i wiedzy ekologicznej w połączeniu ze sztuką i rekreacją. Świetlica oferuje zajęcia warsztatowe, pokazowe, seminaryjne oraz plenery. Przewidziane są spotkania z przyrodnikami i artystami.

W związku z szerzeniem edukacji w ramach zrównoważonego rozwoju, bliskości Wielkopolskiego Parku Narodowego, pionierska oferta zawiera się w kształtowaniu właściwych relacji społecznych i umiejętności artystycznych oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Zapraszamy zainteresowanych na zajęcia stacjonarne. Dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wyjazdów plenerowych. Realizowany jest program edukacyjny: „Leśne Przemiany”, autorstwa Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej.

Podczas ferii zimowych i wakacji letnich świetlica :„Pronatura” oferuje cykle warsztatów dla dzieci. Uczestniczy w prezentacjach m.in. podczas Wielkopolskich Dni Ochrony Środowiska oraz Targach Edukacyjnych na Międzynarodowych Targach Poznańskich wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego.

Świetlica Edukacyjna PRONATURA zaprasza na nowe warsztaty.  Świetlica Edukacyjna Pronatura powraca z ofertą dla grup zorganizowanych i zgłoszeń indywidualnych. W tym semestrze chcemy zaproponować cykle warsztatowe dla dzieci. Pierwszym jest spotkanie natury i sztuki pt.: My i Ryby.   Gości u nas Pan Sebastian Staśkiewicz z Fundacji Ratuj Ryby, który zapoznaje dzieci z zwyczajami ryb, prowadzi dyskusję, pokazuje  interesujące eksponaty. Ułatwi a nam to prace artystyczne, stworzenie małej formy rzeźbiarskiej
    Nowa oferta Świetlicy Edukacyjnej PRONATURA. Zapraszamy do rezerwacji wybranych warsztatów. Prezentujemy projekt "Latające dywany" przeznaczony dla młodszych grup wiekowych, które poprowadzi gościnnie artystka-plastyczka Dorota Zbroszko. Dzieci zapoznają się z twórczością inspirowaną naturą. Poznają twórców tworzących z darów ziemi. Dowiedzą się z baśni i legend o latających dywanach. Młodzi artyści zrealizują w formie plastycznej swój kosmiczny dywan i odbędą podróż. Warsztat zachęca do zabaw na świeży