Pracownia plastyczna dla dorosłych w Komornikach

ZAPRASZAMY NA V PLENER ARTYSTYCZNY DO CZESZEWA.

pt: „ŁĄKA”

CENTRUM
ZARZĄDZANIA ŁĘGAMI W CZESZEWIE

10.-13.07.2017

Rezerwat przyrody stanie się już po raz
piąty planem do twórczych zmagań grupy artystów. W Centrum Zarządzania Łęgami w
Wielkopolsce spotykają się miłośnicy sztuki aby przez kilka dni zaangażować się
w dialog z naturą.

Od 10 do 13 lipca 2017 odbędzie się plener malarski pod
hasłem:  ŁĄKA. (2013 – WOBEC NATURY, 2014
– PRZYRODA I WODA, 2015 – LAS, 2016 - ZWIERZĘ).

Projekt spotkań artystycznych zawiera się w inicjatywie projektu
edukacyjnego  pt.: „Leśne Przemiany”.

Tegoroczna edycja skierowana jest do
uczestników pracowni plastycznej Gminnego Ośrodka Kultury

w Komornikach oraz
artystów zaprzyjaźnionych.

REGULAMIN:

1.
Plener jest spotkaniem artystycznym dla
twórców, którzy dobrowolnie wyrażają chęć uczestnictwa.

2.
Artyści sami decydują jaką dyscyplinę
będą uprawiać.

3.
Prace pozostają własnością artystów.

4.
Wybrane prace zostaną wyeksponowane podczas
wystawy w OEL w Czeszewie i zaineresowanych placówkach.

5.
Celem pleneru jest popularyzacja
twórczych form spędzania czasu wolnego

i  polskiej przyrody oraz upowszechnianie dóbr
kultury. Plener trwa 4 dni.

6.
Zakwaterowanie (najbliżej) w
Gospodarstwie Agroturystycznym U LENY (tel: 665-811-504) – Czeszewo

ul. Leśna.
Inne rozwiązania kwaterunkowe prosimy zgłaszać.

7.
Termin po ustaleniu rezerwacji: gok.komorniki.jkp@wp.pl  należy potwierdzić do dnia 15. 06.17.

8.
Koszty dojazdu i wyposażenia
warsztatowego pokrywają uczestnicy.

9.
Osoby niepełnosprawne i dzieci wymagają
obecności opiekunów prawnych  i pozostają
pod ich opieką.

Prosimy o zabezpieczenie się
przed insektami.

Komorniki

Zajęcia prowadzone w Gminnym Ośrodku Kultury to edycja spotkań warsztatowo - teoretycznych. Pierwsze zajęcia zainicjowano w październiku 2011 r. Uczestnicy spotykają i zapoznają się podczas wędrówki w świat sztuki z wieloma technikami i zagadnieniami artystycznymi. Program autorski realizowany jest dwubiegunowo, ma na celu rozwój manualny i poszerzenie wiedzy z zakresu sztuk pięknych. Dobór środków wyrazu został ułożony w sposób następujący: od sposobów reproduktywnych, odtwórczych po samodzielne realizacje i techniki łączone.

W projekcie zawierają się takie zajęcia jak : decupage, filc, analiza dzieła sztuki, kompozycja, eco-art, malarstwo na szkle, tempera, akwarela, olej, technika enkaustyczna, kalkografia, rysunek, tworzenie modeli przestrzennych opartych na motywach ludowych i poszanowaniu tradycji: biżuterii, naczyń, ubrań.

Organizujemy plenery dla uczestników, poszerzający wiedzę z zakresu edukacji artystycznej. Pod koniec spotkań wystawy prezentujące prace uczestników. Prezentacje możemy zobaczyć corocznie w Mosinie na festynie: „Szeroko na Wąskiej”.

Pracownia plastyczna działa od 2011 roku, inaugurując program edukacyjny nagrodzony przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka w Dziedzinie Kultury w 2010 r. pod nazwą: „Formy Fraktalne”, autorstwa Julii Kaczmarczyk-Piotrowskiej.

W 2014 roku prace uczestników pracowni plastycznej zaprezentowane zostały podczas: „Targów Regionów” na MTP Międzynarodowych Targach Poznańskich.

W 2015 roku pracownia przyjęła nazwę: MANUFAKTURA KOMORNIKI. Wokół pracowni plastycznej GOK Komorniki tworzy się środowisko skupiające twórców zajmujących się działalnością plastyczną na zajęciach stacjonarnych odbywających się w toku semestralnym.

Wyróżnienia dla uczestniczek pracowni plastycznej GOK w Komornikach na XI Powiatowym Turnieju Rzeźbiarskim w Mosinie.

27 października 2016 odbyła się XI edycja Powiatowego Turnieju Rzeźbiarskiego w Mosińskim Ośrodku Kultury. Tegoroczna edycja zgromadziła 109 uczestników z 11 gmin powiatu poznańskiego: Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Kórnik, Luboń, Mosina, Pobiedziska, Puszczykowo, Stęszew, Swarzędz i Tarnowo Podgórne. Temat prac rzeźbiarskich, „Przygoda w kosmosie”, był ogłoszony dopiero w dniu turnieju. Każdy rzeźbiarz musiał zaprezentować swój pomysł na prezentację tematu. Prace oceniało Jury w składzie: Izabela Szakszon i Urszula Szymańska.

Wśród dorosłych pierwsze miejsce zdobył Edward Kłonkowski z Sasinowa. Artyści z naszej gminy również zostali docenieni. Wyróżnienie zdobyły Jolanta Marciniak, Danuta Przydanek z pracowni plastycznej z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach.

Nowością w tym roku był udział opiekunów i nauczycieli, którzy w osobnej kategorii zdobyli:
I miejsce: Sylwia Grabarczyk opiekun Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Brzechwy w Dopiewie
II miejsce: Julia Kaczmarczyk Piotrowska opiekun grupy z Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach
III miejsce: Dorota Zbroszko z Plewisk.

Grand Prix zdobyła Karolina Molenda z Gimnazjum im. Integracji Europejskiej w Tarnowie Podgórnym.

Gratulujemy każdemu laureatowi wygranej a uczestnikom pięknych prac.

XI Powiatowy Turniej Rzeźbiarski w Mosinie był współfinansowany ze środków Powiatu Poznańskiego i Gminy Mosina.