Pracownia plastyczna dla dorosłych: Dom Kultury Wiry

Wiry
Dorośli uczestniczą w zajęciach z rzeźby, które prowadzi artysta rzeźbiarz p. Marian Lisek. Pod jego kierunkiem pasjonaci rzeźby tworzą postaci świętych, aniołów, popiersia ludzi, rzeźby ptaków i zwierząt. Prace naszych rzeźbiarzy są pokazywane na wystawach i konkursach. Zajęcia dla dorosłych odbywają się w środy w godz. 16.00 do 20.00

KONKURS NA SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ ''ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI 2015''

Konkurs zorganizowany przez: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Robakowie k. Poznania, Muzeum Etnograficzne, Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu oraz Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania, zgromadził 138 artystów. Była to już XVII jego edycja. Wśród licznego grona uczestników byli przedstawiciele pracowni plastycznej działającej w Domu Kultury w Wirach: p. Maria Sikorska, pp.Maria i Jerzy Meller, pp. Wanda i Marian Wasielewscy i p. Alicja Lisiecka. Otwarcie pokonkursowej wystawy "Żłóbek Wielkopolski 2015" odbyło się 05 grudnia w Muzeum Etnograficznym. Podczas wernisażu ogłoszono wyniki konkursu i wręczono dyplomy, nagrody i upominki. W kategorii III - osoby dorosłe - pierwsze miejsce zajęli p. Maria Sikorska oraz pp. Maria i Jerzy Meller. Pan Marian Wasielewski zajął w tej kategorii trzecie miejsce, a p. Wanda Wasielewska otrzymała wyróżnienie.Jesteśmy bardzo z Was dumni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Szczególne słowa uznania dla nagrodzonych i wyróżnionych z Wir.
Wystawa będzie trwać do 24 stycznia 2016 r.

Powstają  nowe  prace. Tym  razem  będą  to  ptaki.