Mała Akademia Sztuki - zajęcia dla młodzieży i dorosłych w Plewiskach

Mała Akademia Sztuki

Regulamin Małej Akademii Sztuki
MAŁA AKADEMIA SZTUKI - zajęcia artystyczne dla młodzieży i dorosłych w profesjonalnej pracowni ze sztalugami. Zapraszamy na spotkania ze sztuką. Będzie to miejsce dla wspólnego działania osób, które chcą tworzyć i rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Dla początkujących i zaawansowanych. Zarówno dla tych, co chcą malować i rysować amatorsko jak i dla tych, co chcą się przygotować do egzaminów wstępnych na architekturę na Politechnikę, na wszystkie kierunki na Uniwersytet Artystyczny i na architekturę krajobrazu na Uniwersytet Przyrodniczy. Intensywne zajęcia pod opieką Wojciech Hildebrandta, mieszkającego w naszej gminie nauczyciela akademickiego, z największym w Wielkopolsce doświadczeniem dydaktycznym. Ponad 30 lat pracy na kilku uczelniach ( PP, UAP, UP). Autorski program edukacji artystycznej realizowany przez 15 lat w Wielkopolskiej Szkole Architektury i Sztuki.

Miejsce zajęć: Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach ul. Grunwaldzka 565
Termin zajęć: czwartek 17.00 - 20.00.
Koszt zajęć: 60 zł/spotkanie ( 3 godziny zegarowe)
Materiały: własne uczestników zajęć
Informacje:  pod nr tel. 61 8 63 81 31  pon. w godz. 13.00 - 20.00,
                                                                wt. w godz. 15.00 - 21.00,
                                                                śr. w godz. 11.00 - 19.00,
                                                                czw. w godz.  13.00 - 20.00
            dkremiza@wp.pl lub bezpośrednio u prowadzącego wh@proarte.pl

Zajęcia obejmują:
- naukę rysowania i malowania od podstaw, od szkicowania do dużych tematów studialnych.
- przekazujemy informacje o przyborach i materiałach plastycznych, o kompozycji i kadrowaniu.
- w przystępnej formie nauka perspektywy linearnej, powietrznej i konstrukcji elementów obrazu.
- dzielimy się wiedzą o pokazywaniu w obrazie przestrzeni, światłocienia i materii. - - - tematem zajęć będą też zasady mieszania kolorów i budowania kontrastu graficznego i malarskiego.
- będziemy realizować wszystkie wielkie tematy prac , martwą naturę, architekturę, wnętrze, pejzaż, studium postaci z elementami anatomii (studium szkieletu) i akt, prace z natury i wyobraźni.
- Osobom przygotowującym się do egzaminów pomożemy przygotować zestaw prac do teczki.
- na każdych zajęciach prowadzone będą wnikliwe i szczegółowe korekty, również prac własnych, domowych.

Dodatkowo
Dodatkowe działania, czyli wyjścia na wystawy, filmy, wykłady są bezpłatne (poza kosztami biletów, samym dojazdem)
- przekazywać będziemy też wiedzę z zakresu historii sztuki i elementów projektowania.
- Zajęciom będą towarzyszyć wyświetlane filmy, dyskusje o sztuce i wycieczki na wystawy i do muzeów.
- przewidujemy też wyjazdy plenerowe, by rysować i malować w magicznych miejscach w Wielkopolsce.
- Na koniec cyklu zajęć, pod koniec czerwca, uczestnicy dostaną pięknie wydrukowane certyfikaty Małej Akademii Sztuki.