Klub Seniora - Komorniki

Klub Seniora w Gminie Komorniki rozpoczął działalność w październiku 2008, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach . Uczestnikami spotkań są mieszkańcy z terenu gminy Komorniki. Przewodniczącą jest Franciszka Wasilewska.

Klub Seniora przy GOK w Komornikach organizuje cykl „SPACERÓW PO MUZEACH” . Seniorzy ćwiczą gimnastykę relaksacyjną z doświadczoną instruktorką Marią Czubryj – Grześko. Przy  odpowiedniej oprawie muzycznej, tworzy się wspaniała atmosfera. Członkowie udzielają się na zajęciach jogi, aerobiku, dbają o profilaktykę zdrowotną. Spotkania klubowe grupy z Komornik odbywają się w trzecią środę miesiąca o godz.17:00  w sali "Piwnica" w Komornikach. .

GIMNASTYKA DLA SENIORÓW                                                                                                                                                    
Aktywność fizyczna jest  istotnym elementem decydującym o jakości i długości  naszego życia. Głównym celem gimnastyki osób w starszym wieku  jest zachowanie sprawności fizycznej i ogólnej aktywności życiowej. Dobrze zaplanowane ćwiczenia wzmacniają siłę mięśni i zmniejszają ich napięcie, minimalizują skutki przeciążeń narządów ruchu, poprawiają stabilizację kręgosłupa, wspomagają utrzymanie równowagi oraz pomagają zwalczać i zapobiegać bólom kręgosłupa
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza seniorów do udziału w zajęciach gimnastyki rekreacyjnej, prowadzonych przez doświadczoną Instruktorkę p. Marię Czubryj-Grześko.                                                                                            
Gwarantowana doskonała zabawa i relaks na każdym spotkaniu.                                                                                                   
Zajęcia odbywają się w sali GOSiR w Komornikach we wtorki i piątki o godz. 9.00
Krystyna Nowak-Górska

KOMUNIKAT
Klub Seniora-Komorniki przy GOK w Komornikach organizuje wycieczkę do Wrocławia w dniu 8. kwietna 2017 roku (sobota).
W programie  m. innymi:: Ostrów Tumski, Katedra św. Jana, Ossolineum,Uniwersytet, Plac Solny, Ogród Japoński i wiele innych, pieszo i objazd autokarem.
Koszt wycieczki z obiadem i  deserem wynosi ok. 85 złotych, wpłata 50 zł.
Informacje i zapisy p. Franciszka Wasilewska tel. 509 879 580 lub na najbliższym spotkaniu Kluby Seniorów-Komorniki.
Zapraszamy.

SENIORZY NA WYCIECZCE...
Tegoroczne sezon wycieczkowy Klubu Seniora - Komorniki rozpoczął się 12 marca 2017 roku. Grupa 58. osób wyjechała na zwiedzanie Łodzi. 
Łódź otrzymała prawa miejskie za czasów króla Władysława Jagiełły w roku 1423, jednak dopiero ok. 1820 roku przybyli ty przedsiębiorcy i w krótkim czasie nastąpił ogromny rozwój miasta i jego architektury.
W mieście jest 350 obiektów zapisanych w rejestrze zabytków. Zdecydowana większość pochodzi z XIX i XX wieku. Niektóre zwiedziliśmy pieszo z przewodnikiem, historię innych poznaliśmy objeżdżając miasto autokarem. Przewodnicy z Łódzkiego Oddziału PTTK sprostali naszym oczekiwaniom i wyczerpująco opowiadali o zwiedzanych miejscach. Dziękujemy!
Tak było na spacerze po Księżym Młynie, gdzie można było podziwiać eklektyczny pałac Edwarda Herbsta, potężną przędzalnię (obecnie lofty) i domy familijne dla robotników. Koniecznie trzeba też zobaczyć zespoły budowli fabryczno - rezydencjonalnych rodzin Poznańskich i Scheiblerów, niezwykły neobarokowy pałac Izraela Poznańskiego zwany "łódzkim Luwrem" , jego przędzalnię i resztę zabudowań pofabrycznych. 
Spacer po ul. Piotrkowskiej, z fotografiami na "Ławeczce Tuwima" oraz trochę opowieści i anegdot z życia poety pozwoliło oderwać się od tematu przewodniego.
Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia jest Muzeum Kinematografii, w zbiorach którego znajduje się ok. tysiąca filmów na taśmach celuloidowych i wideo. W stałej ekspozycji prezentowane są urządzenia związane z postępem technologicznym kina oraz wystawa reprezentująca materiały choreograficzne, lalki, elementy scenografii, zaaranżowane plany filmowe i wiele, wiele innych, ciekawych eksponatów.
Ostatnim obiektem, na który właściwie powinno się poświęcić cały dzień to Manufaktura z Muzeum Fabryki.Galeria Handlowa Manufaktura w Łodzi to największe Centrum w Polsce. Oferuje nie tylko możliwość zakupów ze wszystkich branż handlowych, różnorodne usługi a także aktywny wypoczynek. Budynek znajduje się w kompleksie fabrycznym należącym do Izraela Poznańskiego.
W Manufakturze powstało Muzeum Fabryki. Eksponaty zgromadzone tam pozwalają na wyobrażenie sobie życia w XIX wieku, przedstawiają także postać - wydarzenia z życia i pracę - właściciela Izraela Kalmanowicza Poznańskiego oraz opowiadają historię kompleksu fabrycznego i jego okolicy.
Niezapomniane wrażenia, większość seniorów, którzy  pierwszy raz byli w Łodzi z zachwytem podziwiali  miasto wielu kontrastów. (k)

Zdjęcia: Maria Przybył, Jerzy Kinas, Krystyna Nowak-Górska