Klub Seniora - Komorniki

Klub Seniora w Gminie Komorniki rozpoczął działalność w październiku 2008, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach . Uczestnikami spotkań są mieszkańcy z terenu gminy Komorniki. Przewodniczącą jest Franciszka Wasilewska.

Klub Seniora przy GOK w Komornikach organizuje cykl „SPACERÓW PO MUZEACH” . Seniorzy ćwiczą gimnastykę relaksacyjną z doświadczoną instruktorką Marią Czubryj – Grześko. Przy  odpowiedniej oprawie muzycznej, tworzy się wspaniała atmosfera. Członkowie udzielają się na zajęciach jogi, aerobiku, dbają o profilaktykę zdrowotną. Spotkania klubowe grupy z Komornik odbywają się w trzecią środę miesiąca o godz.17:00  w sali "Piwnica" w Komornikach. .

GIMNASTYKA DLA SENIORÓW                                                                                                                                                    
Aktywność fizyczna jest  istotnym elementem decydującym o jakości i długości  naszego życia. Głównym celem gimnastyki osób w starszym wieku  jest zachowanie sprawności fizycznej i ogólnej aktywności życiowej. Dobrze zaplanowane ćwiczenia wzmacniają siłę mięśni i zmniejszają ich napięcie, minimalizują skutki przeciążeń narządów ruchu, poprawiają stabilizację kręgosłupa, wspomagają utrzymanie równowagi oraz pomagają zwalczać i zapobiegać bólom kręgosłupa
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza seniorów do udziału w zajęciach gimnastyki rekreacyjnej, prowadzonych przez doświadczoną Instruktorkę p. Marię Czubryj-Grześko.                                                                                            
Gwarantowana doskonała zabawa i relaks na każdym spotkaniu.                                                                                                   
Zajęcia odbywają się w sali GOSiR w Komornikach we wtorki i piątki o godz. 9.00
Krystyna Nowak-Górska

KOMUNIKAT
Klub Seniora-Komorniki organizuje wycieczkę do Łodzi. Planowany wyjazd w dniu 12.03.2017 roku (niedziela). 
W programie: Księży Młyn, Muzeum Kinematografii, spacer ul. Piotrkowską, Muzeum Fabryki - Manufaktura. Na miejscu będzie 
czekał przewodnik. który w czasie przejazdów opowie historię Łodzi. Na zakończenie obiad i ciasto.
Koszt wyjazdu ok. 90,00 zł. Więcej informacji, zapisy i wpłata 50,00 zł na zebraniu seniorów w dniu 15 lutego 2017 roku lub u p. Franciszki Wasilewskiej tel. 509 879 580.
Zapraszamy. (k)                                                                                                                                                                                                                 

SENIORZY NA PARKIECIE.
W Rosnówku, przy trasie do Wrocławia znajduje się Restauracja "PIOTRÓWKA".  Tutaj 20 stycznia 2017 roku, 60 osób wzięło udział w karnawałowej zabawie organizowanej przez Klub Seniora-Komorniki.
Jak zapewnia właściciel p. Piotr Pawłowski, w tym lokalu często odbywają się różnego rodzaju imprezy i spotkania okolicznościowe, a ponieważ wszystkie potrawy robione są na miejscu,  są świeże i smaczne co ma szczególne znaczenie. Do tego miła obsługa, panie starały się, aby nikomu nic nie brakowało.
Po znakomitym obiedzie i  kawie z różnymi ciastami zaczęła się właściwa impreza.
Oprawę muzyczną zapewnił właściciel osobiście, a utwory taneczne z lat 70. i 80. przeplatane popularnymi współczesnymi przyjmowane były owacjami. Jak zwykle większość stanowiły kobiety, więc "nasza" Danusia wystąpiła w przebraniu mężczyzny. Powitana była wielkimi brawami i na parkiecie robiła furorę. 
Po pierwszych utworach wszyscy ruszyli do tańca. Miło było patrzeć na rozbawione, beztroskie towarzystwo. Tak tworzą się nowe znajomości a niejednokrotnie wielkie przyjaźnie. 
Te chwile są nagrodą dla organizatorów.
Dziękujemy p. Franciszce Wasilewskiej! (k)