Klub Seniora - Komorniki

Klub Seniora w Gminie Komorniki rozpoczął działalność w październiku 2008, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach . Uczestnikami spotkań są mieszkańcy z terenu gminy Komorniki. Przewodniczącą jest Franciszka Wasilewska.

Klub Seniora przy GOK w Komornikach organizuje cykl „SPACERÓW PO MUZEACH” . Seniorzy ćwiczą gimnastykę relaksacyjną z doświadczoną instruktorką Marią Czubryj – Grześko. Przy  odpowiedniej oprawie muzycznej, tworzy się wspaniała atmosfera. Członkowie udzielają się na zajęciach jogi, aerobiku, dbają o profilaktykę zdrowotną. Spotkania klubowe grupy z Komornik odbywają się w trzecią środę miesiąca o godz.17:00  w sali "Piwnica" w Komornikach. .

GIMNASTYKA DLA SENIORÓW                                                                                                                                                    
Aktywność fizyczna jest  istotnym elementem decydującym o jakości i długości  naszego życia. Głównym celem gimnastyki osób w starszym wieku  jest zachowanie sprawności fizycznej i ogólnej aktywności życiowej. Dobrze zaplanowane ćwiczenia wzmacniają siłę mięśni i zmniejszają ich napięcie, minimalizują skutki przeciążeń narządów ruchu, poprawiają stabilizację kręgosłupa, wspomagają utrzymanie równowagi oraz pomagają zwalczać i zapobiegać bólom kręgosłupa
Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach zaprasza seniorów do udziału w zajęciach gimnastyki rekreacyjnej, prowadzonych przez doświadczoną Instruktorkę p. Marię Czubryj-Grześko.                                                                                            
Gwarantowana doskonała zabawa i relaks na każdym spotkaniu.                                                                                                   
Zajęcia odbywają się w sali GOSiR w Komornikach we wtorki i piątki o godz. 9.00
Krystyna Nowak-Górska

KOMUNIKAT

Klub Seniora - Komorniki informuje, że w dniu 25.11.2017 roku organizuje wycieczkę autokarową do Kórnika. W programie zwiedzanie Zamku z przewodnikiem, obiad w "Białej Damie" oraz "pogaduchy" przy kawie i szarlotce.
Zapisy i informacje p. Franciszka Wasilewska tel. 509 879 580.
Zapraszamy. (k)

KOMUNIKAT

Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach organizuje "ZABAWĘ  SYLWESTROWĄ", która odbędzie się w dniu 31.12.2017 roku, w godz. 20.00 - 2.00, w Domu Kultury "KLUB" w Rosnówku.
Wstęp , kawa i pączek w cenie 45,00 zł.
Dojazd we własnym zakresie.
Bilety do nabycia w  Domu Kultury w Rosnówku, informacje tel. 535 997 715.
Chętnych zapraszamy. (k)

SENIORZY NA ZIEMI LUBUSKIEJ (23.09.2017 r.)
Tego poranka pogoda nie zachęcała do wyjazdu, a jednak grupa 57. osób z Klubu Seniora - Komorniki i Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach, o godz. 7.00 zebrała się przed Gminnym Ośrodkiem Kultury.
Celem wycieczki było zwiedzanie okolic Zielonej Góry. W połowie trasy przestało padać a humory dopisywały wszystkim uczestnikom.
Pierwszym obiektem, w którym czekał p. 
Grzegorz Grynkiewicz było Lubuskie Centrum Winiarstwa w Zaborze. Zostaliśmy zapoznani z historią winiarstwa, procesem produkcji i urządzeniami używanymi przy produkcji win.
Następnie pojechaliśmy do Winnicy "INGRID" w miejscowości Łaz, gdzie właścicielka p. Monika Kapała oprowadziła nas po winnicy i opowiedziała o historii tej uprawy, odmianach winorośli i przydatności do produkcji różnych gatunków win. Oglądaliśmy wnętrze hali produkcyjnej i tutaj p. Monika dość szczegółowo opisała cykl produkcyjny oraz funkcje poszczególnych urządzeń. Dodatkową atrakcją była degustacja win, w tym czerwonego "grzańca". Wszystkie wina miały oryginalny smak, odpowiedni dla danego rodzaju.
Na smaczny obiad udaliśmy się do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie. I tu zaczęło padać, jednak to nie przeszkodziło w realizacji naszego planu.
Pomimo deszczu następnym punktem programu było zwiedzanie ruin Pałacu Doroty Telleyrand-Perigord w Zatoniu. 
W organizacji wycieczki pomógł mi zaprzyjaźniony kolekcjoner znaczków turystycznych - Wiceprezes Stowarzyszenia "Nasze Zatonie" p. Piotr Lewandowski. Serdecznie dziękujemy!
Podjechaliśmy do ruin i patrząc na obiekt wysłuchaliśmy szczegółowej historii zabytku oraz obszernej relacji o życiu ówczesnej właścicielki, przedstawionej przez Prezesa Stowarzyszenia "Nasze Zatonie" p. Jarosława Skorulskiego. 
Kilku kolekcjonerów odwiedziło prywatną kolekcję znaczków turystycznych, oznak PTTK i wiele, wiele innych, na posesji p. Piotra.
Wycieczka jak zwykle udana, niektórzy proponowali kierowcy powrót do Zielonej Góry.
Krystyna Nowak-Górska