Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

        
      

KLUBOWE NOWINKI...
Niedawno zaczynaliśmy a już odbyło się piąte spotkanie członków Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. Przybywa też sympatyków, a ostatnio dołączyli do nas Marta i Michał z Poznania.
Po  omówieniu bieżących spraw, kolejnym ważnym tematem była deklaracja udziału członków Klubu w Spotkaniu Regionalnym w Kaliszu oraz planowane uczestnictwo w II Łużyckim Spotkaniu Kolekcjonerów ZT w Łęknicy. 
Ostatnio ustaliliśmy, że na kolejnych spotkaniach klubowicze będą przedstawiali swoje hobby. Pierwszym, który zaprezentował namiastkę swoich zbiorów był Jerzy Szubert z Komornik, który posiada kolekcje: długopisy, znaczki pocztowe, monety różne (w tym serie NBP 1995-2014, wszystkie 260 szt.), widokówki i karty pocztowe, breloczki, mini radia, kubki, otwieracze do piwa, medale i oznaki i wiele, wiele innych, z Polski i świata.  Niektóre zbiory stanowią setki i tysiące sztuk. Wielkie zainteresowanie  wzbudził egzemplarz książki, o dywizjonach, której współwydawcą był wujek Jerzego p. Kazimierz Dolicher oraz "Zbrodnia Katyńska" z przedmową Władysława Andersa.  
Gwoździem spotkania był konkurs wymyślony przez Jerzego. W swoich zbiorach ma pudełko w kształcie konturów granic naszego kraju a w nim umieszczono 10 srebrnych monet upamiętniających bitwy ważne dla historii Polski.  Pierwsze miejsce zdobyła Maria z Lubonia, kolejne Jan z Lubonia i Maria z Komornik. 
Ciekawa lekcja historii. Gratulujemy!!!
Krystyna (krystyna.gok@onet.pl)