Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

        
      

KLUBOWE NOWINKI...

CZŁONKOWIE KLUBU KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W KOMORNIKACH ZAPRASZAJĄ KOLEKCJONERÓW I SYMPATYKÓW ZT NA SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE PIERWSZY ROK DZIAŁALNOŚCI.

ZAPRASZAMY W DNIU 21.09.2017 ROKU, O GODZ. 17.00, DO SALI "PIWNICA" W BUDYNKU GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W KOMORNIKACH UL. STAWNA 7/11.

KOLEKCJONERZY W ŁĘKNICY 
Wczesnym rankiem 9 czerwca 2017 roku, wszyscy członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wyjechali na II Łużyckie Spotkanie Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych do Łęknicy. W sumie na zjeździe trwającym od 9-11 czerwca zebrało się ok. 60. kolekcjonerów z całej Polski.
Już pierwszego dnia po zakwaterowaniu i obiedzie podzieliliśmy się na dwie grupy i wyjechaliśmy na zwiedzanie miejsc turystycznych po stronie niemieckiej. Jedni pokonywali trasę rowerami, inni samochodami.
Pierwszym zwiedzanym obiektem była Szklana Piramida "CRISTALICA" ze sklepem firmowym na terenie byłej Huty Szkła w Doebern. Przed Piramidą czekał na nas niemiecki przewodnik Wolfi i to on oprowadzał na po terenie Niemiec.
Kolejnym punktem programu była drewniana, ok. 36 m. Wieża Widokowa nad pokopalnianym zbiornikiem, jeziorem Felixsee w Bohsdorf, z widokiem na panoramę tego regionu.
Największe wrażenie zawsze robi spacer po Parku Rododendronów w Kromlau. Wiele krzewów jeszcze kwitło, ale prawdziwy "raj" był 3 tygodnie wcześniej.
Po kolacji nastąpił czas na "niekończące się" rozmowy trwające do późnych godzin nocnych, wymianę doświadczeń oraz opinii na temat kolekcjonerstwa i przy piwku stworzył się niepowtarzalny klimat.
Następne przedpołudnie poświęcone było na oficjalne spotkanie z szefem Firmy Znaczki Turystyczne Zbigniewem Romankiewiczem oraz organizatorami tego spotkania Jarkiem B. i Romanem S. oraz Piotrem L. Głos zabrał Burmistrz Łęknicy - człowiek bardzo oddany sprawie. Ciekawy był wykład na temat Geoparku i Parku Mużakowskiego.
Największa atrakcja czekała nas po obiedzie. Większość uczestników wzięła udział w spływie kajakowo - pontonowym na odcinku 15 km po Nysie, z Przesieki do Łęknicy.
Na zakończenie był wieczór przy grillu i nocny spacer po Parku Mużakowskim, przez Podwójny Most na teren Niemiec, wzdłuż Nysy, przez Park Zdrojowy i po dawnym Moście Kolejowym powrót na kwaterę.
Ostatniego dnia po śniadaniu poszliśmy na pieszy rajd ścieżkami Geoparku "Dawna kopalnia BABINA" Wielu z nas wyjeżdżało w drogę powrotna planując zdobycie kolejnych znaczków, inni do domu. ale coraz częściej słychać było "...i tak się trudno rozstać..."
Dziękujemy za ogromny wysiłek włożony w organizację tego spotkania oraz za wspaniałą atmosferę.
Do zobaczenia na następnych spotkaniach i na znaczkowym szlaku.
Krystyna Nowak-Górska
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach
Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach