Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

        
      

KLUBOWE NOWINKI...

PIERWSZA ROCZNICA...
Do tego spotkania przygotowania trwały już dawno. We wrześniu minął pierwszy rok od powstania Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach. 
Na dzień 21. września zaplanowane było uroczyste podsumowanie pierwszego roku działalności. O godz. 17.00 w Sali "Piwnica" w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach zebrało się 30 osób. Wśród uczestników spotkania byli: Wójt Gminy Komorniki p. Jan Broda, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury p. Antoni Pawlik, Kierownik GOK p. Karolina Kuster, Główna Księgowa GOK  p. Małgorzata Szewczyk oraz członkowie Klubu i kolekcjonerzy z "terenu": Zielona Góra, Rawicz, Opalenica, Oborniki wlkp. a takźe sympatycy ZT.
Wielkie zainteresowanie wzbudziły torty z dekoracją o tematyce znaczkowej i klubowej. Wyglądały znakomicie, smakowały wyśmienicie.
Po powitaniu obecnych, wzniesiono toast - dalszych 100 lat, przedstawiono prezentację z ostatniego roku działalności, ale również z okresu przed powstaniem Klubu. 
Następnie głos zabrali panowie: Jan Broda oraz Antoni Pawlik. Pan Wójt bardzo interesował się działalnością naszego Klubu i dalszymi planami. 
Po życzeniach postanowiliśmy , jak to czasami robimy, kolejno przedstawić się i opowiedzieć kilka słów o sobie, swojej przygodzie ze znaczkami turystycznymi i osobistej kolekcji.
Spotkanie trwało do późnych godzin wieczornych. Wszyscy byli w doskonałych nastrojach, z optemizmem patrzymy w przyszłość. Zapowiedziałam kolejne takie spotkanie z okazji 5-lecia, jednak kolekcjonerzy życzą sobie, aby takie spotkania odbywały się co roku.
Dziękujemy wszystkim za udzial w spotkaniu i życzenia.

Krystyna Nowak-Górska