Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."
 

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

               

 

KLUBOWE NOWINKI..

 

 

Opłatek w Klubie

      Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbywają się spotkania „wigilijne” czy „opłatkowe”. Różnie się nazywają ale cel taki sam.

      Członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach już od kilku tygodni starali się,  by nasze spotkanie było jak najbardziej uroczyste. Odświętnie przystrojony stół, na którym oprócz dekoracji świątecznych, owoców, orzechów i ciasta nie zabrakło akcentów znaczkowych – stojaczki z różnego rodzaju znaczkami. Zawsze ktoś się tym zainteresuje.

      W tym roku zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Komorniki p. Olga Karłowska, Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury p. Karolina Kuster, Dyrektor p. Antoni Pawlik – „ojciec chrzestny” naszego Klubu oraz Terenia i Piotr Lewandowscy z Zielonej Góry / Zatonia. Bardzo dziękujemy, że zechcieliście Państwo podzielić się z nami opłatkiem.

      Z uwagi na to, że tych spotkań jest coraz więcej na terenie Gminy i nie tylko, to kilka osób spóźniło się biorąc udział w innych imprezach..

      Po przywitaniu gości i pozostałych członków złożyliśmy sobie życzenia świąteczno = noworoczne łamiąc się opłatkiem. Jest to zawsze najważniejsza część tych spotkań.

      Miłe było pojawienie się Gwiazdora i Śnieżynki. Przynieśli prezenty ale rózgę też mieli. Każdy został obdarowany upominkiem lecz największą niespodzianką były żółte długopisy z napisem „KLUB KOLEKCJONERÓW ZNACZKÓW TURYSTYCZNYCH W KOMORNIKACH”, ufundowane przez Urząd Gminy. Bardzo, bardzo dziękujemy.

      Pani Sekretarz otrzymała od nas pieczątkę Kolekcjonera Znaczków Turystycznych z napisem „Olga z Poznania”. Życzymy wielu spotkań na trasie.

Po dojechaniu „spóźnialskich” i tradycyjnym barszczu z uszkami zaczęły się Polaków rozmowy trwające do późnej nocy.

Ogromne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że spotkanie mogło się odbyć.  

Dziękuję  Ewie za sernik, Anicie za makowiec, Jerzemu i żonie Arka za pierniki. Kilka osób przyniosło orzechy włoskie.

Krystyna Nowak-Górska

 

Zdjęcia: Agnieszka Zakacz i Jerzy Kinas