Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."
 

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

               

 

KLUBOWE NOWINKI...

 

„Znaczkowi” na Targach Turystycznych (15.02.2020 r.)

      Kolejny raz członkowie Klubu Kolekcjonerów Znaczków  Turystycznych w Komornikach odwiedzili Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON 2020 w Poznaniu. To  jedne z największych targów turystycznych, na których przedstawiciele sektora turystycznego wymieniają swoją wiedzę i doświadczenia. Tegoroczne odbywały się pod hasłem „ODKRYJ SMAK PRZYGODY”. Wielu ze zwiedzający korzystało z dodatkowych atrakcji i spotkań z podróżnikami..

     Naszym zadaniem było promowanie walorów turystycznych Gminy Komorniki. W stu procentach sprawdziły się żółte koszulki z nadrukiem. Wzbudzaliśmy zainteresowanie wśród zwiedzających  i wystawców, którzy dopytywali się o Komorniki i Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych. Mieliśmy kilka znaczków  na pokaz. Na stoiskach prezentowane były różne regiony Polski i zagraniczne, ale ważne że znowu ktoś usłyszał o naszej Gminie i naszym nietypowym hobby.

     Byliśmy umówieni z naszymi przyjaciółmi z Łęknicy. Ich stoisko było najbardziej oblegane przez zwiedzających. Musieliśmy chwilę odczekać, żeby się przywitać. Podziwialiśmy ilość różnego rodzaju broszur, folderów, map i wszelkich materiałów promujących atrakcje turystyczne tego regionu. Wiemy o czym mowa, bo sami jeździmy tam od kilku lat. Panom obsługującym to stoisko gratulujemy wiedzy i profesjonalnych umiejętności przekazania tego zwiedzającym.

    Jak zawsze zawierane są nowe znajomości i przyjaźnie. W tym roku m. innymi poznaliśmy przedstawicieli Klubu Motorowego PRZEMYSŁAW z Poznania. Obiecaliśmy sobie wzajemne odwiedziny i  przedstawienie swoich zainteresowań.

Do zobaczenia za rok.

Krystyna Nowak-Górska