Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."
 

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

               

 

KLUBOWE NOWINKI...

 

KOMUNIKAT

Zgodnie z decyzją władz gminy Komorniki odwołujemy nasze marcowe spotkanie. 

Do zabaczenia (mam nadzieję) 23.04.2020 roku.

 

 

 

Kolekcjonerzy na wystawie fotografii (04.03.2020 roku)

      Dwa lata temu (23.02.2018 roku} byliśmy na wystawie obrazów Jerzego Kubackiego – naszego klubowego kolegi. Na wernisażu pt. „W kręgu natury” wystawione  były obrazy przedstawiające potęgę przyrody, fascynacje pejzażem i nie tylko. Widać, że bawi się światłem i kolorami.

      W środę 4.03.2020 roku wzięliśmy udział w otwarciu wystawy prac również naszego klubowego kolegi Piotra Kusego z Lubonia. Wernisaż pt. „Makrofotografia”. Wśród zaproszonych gości było 15 osób z Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach Zauroczeni byliśmy pracami Piotra.

Pani Irena Skrzypczak w swojej relacji napisała:

 …”Trzeba mieć duszę by zauważyć życie i piękno w skrzydłach motyla,,, ślipkach ćmy,,, misterierę i delikatność ważki…”

      Nic dodać, nic ująć. To trzeba zobaczyć.

      Kiedy jeździliśmy z Piotrem na wycieczki, to nie do końca rozumieliśmy jego pogoń za motylkiem, wyczekiwanie na odpowiednie ujęcie nad jakimś owadem. Teraz widzieliśmy efekty.

Piotrowi życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w pielęgnowaniu tak pięknej pasji.

Krystyna Nowak-Górska