Klub Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych

„SĄ TYLKO DWA RODZAJE LUDZI:

CI, KTÓRZY ZBIERAJĄ ZNACZKI TURYSTYCZNE

ORAZ CI, KTÓRZY DOPIERO ZACZNĄ TO ROBIĆ."

To motto przewodnie nowo powstałego Klubu Kolekcjonerów  Znaczków Turystycznych  przy Gminnym Ośrodku Kultury w Komornikach. Pierwsze spotkanie odbyło się 29 września 2016 roku w Sali "PIWNICA". Inauguracji dokonał Dyrektor GOK p. Antoni Pawlik. Pokaźne grono "znaczkomaniaków" z terenu gminy Komorniki i okolic, obecnych, wyraziło wdzięczność za umożliwienie spotkań w stałym miejscu.

Kolekcjonerzy to grupa ludzi "pozytywnie zakręconych", aktywnych i lubiących turystykę w różnych formach - połączoną z ciekawym zwiedzaniem zabytków. Z punktu widzenia wieku to dzieci i młodzież, studenci, osoby w średnim wieku i seniorzy. Często całe rodziny lub pary. 

Przebywanie na łonie natury, wspólne spędzanie czasu na zwiedzaniu zabytków i zdrowym stylu życia - to atrybuty kolekcjonowania.

Kolejne spotkania odbędą się w każdy IV czwartek miesiąca w Sali "PIWNICA" z tyłu budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Komornikach, ul. Stawna, o godz. 18.00.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem.

Krystyna Nowak-Górska (krystyna.gok@onet.pl)

 

        
      

KLUBOWE NOWINKI...

Kolekcjonerzy w Sopocie.
Kilka osób z Klubu Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Komornikach wybrało się w kolejną trasę szlakiem znaczków turystycznych. 
W piątek (08.06.2018 r.)  wyjechaliśmy do Radzynia Chełmińskiego, kolejno do Iławy i wszędzie zdobyliśmy po 2 znaczki. Kolejną zdobyczą były znaczki w Tczewie i spotkanie z Adamem i jego córką - kolekcjonerami z Tczewa. Kawa smakowała znakomicie a zdjęcia na ściance oddają atmosferę tej wizyty. Teraz już z Adamem pojechaliśmy do miejsca docelowego, na inaugurację znaczków turystycznych w Sopocie. Spotkanie odbyło się na plebanii kościoła p.w. św. Jerzego (dawniej Dwór Francuski).
Zrobiliśmy wielką niespodziankę organizatorom i po prezentacji miejsc turystycznych na terenie, zostaliśmy zaproszeni do zwiedzana Sopotu z przewodnikiem PTTK.
Na stronie PTTK Sopot otrzymaliśmy podziękowanie za udział w inauguracji. (k)