Festiwal muzyki organowej i kameralnej

XI Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej-Komorniki 2016

Witamy Wszystkich Melomanów muzyki organowej i kameralnej.Już od 3 czerwca br. rozpoczynają się koncerty w ramach XI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Będzie okazja do wysłuchania utworów  muzyki wielkich mistrzów.  W tegorocznej edycji festiwalu  chcemy Państwu zaproponować  cztery koncerty festiwalowe w kościołach; w Komornikach w Plewiskach na Osiedlu Kwiatowym w Poznaniu i w Wirach. Program koncertów jest bardzo ciekawy i jestem przekonany że spotka się z dużym zainteresowaniem wszystkich melomanów. W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich  Państwa na koncerty festiwalowe. Wstęp wolny.

Dyr Organizacyjny Festiwalu

Antoni Pawlik

O Historii Festiwalu

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Komornikach to największa impreza muzyczna realizowana każdego roku przy Ośrodku Kultury. Zaczęło się o roku 2006 i wtedy Krzysztof Czerwiński i Antoni Pawlik pomyśleli aby mieć w Gminie Komorniki „swój” festiwal. Początkowo koncerty odbywały się w kościołach w Komornikach i Wirach a później w Plewiskach i Poznaniu na osiedlu kwiatowym.

Tak więc od roku 2006 w miesiącach czerwca i lipca spotykamy się na koncertach festiwalowych aby delektować się wspaniałą muzyką wielkich mistrzów z wykorzystaniem brzmienia organów i innych instrumentów muzycznych w interpretacji światowej sławy artystów. Organizatorami festiwalu są: Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach oraz parafie Gminy Komorniki i Poznania.

Przez te kilka lat spotykaliśmy różnych wspaniałych wykonawców z kraju i za granicy.

Koncerty są nagrywane i każdego roku wydawana jest płyta festiwalowa. Podczas koncertów organizatorzy wykorzystują telebim który stwarza możliwość lepszego odbioru słuchaczowi. Dyrektorem artystycznym festiwalu jest Krzysztof Czerwiński a organizacyjnym Antoni Pawlik. Program koncertów jest bardzo ciekawy i spotyka się z dużym zainteresowaniem wszystkich melomanów. Koncerty festiwalowe odbywają się na przełomie maja, czerwca i lipca.

Zapraszamy do odwiedzenia strony festiwalowej - www.festiwal.edu.pl