Tango argentyńskie- warsztaty

02.11.2020

Tango argentyńskie dla początkujących

Dlaczego tańczenie tanga przyniesie Ci zdrowotne korzyści?

Będziesz prowadził aktywny tryb życia. Osiągniesz pożądaną równowagę pomiędzy życiem osobistym i zawodowym — niezbędną w życiu!

Praktyka tanga w grupie umacnia społeczność, tworzy atmosferę współpracy i miejsce spotkań, gdzie można dzielić się motywacjami i pomysłami.

Objęcie tangowe „abrazo” odzwierciedla prawdziwą i szczerą komunikację między ludźmi. Wspólny krok „caminata” w tangu ukazuje współpracę pary i jej harmonię.

Muzyka i różnorodność orkiestr tangowych z ich szczególnym stylem — przekształcają emocje, wyostrzają zmysły i rozwijają wyobraźnię. Tancerze tworzą niezliczone ruchy, czując każdy z nich na swój własny sposób.

Tańczenie tanga to świetna aktywność, pozwalająca poczuć się w dobrej formie, oczyszczająca umysł i odciążająca od codziennych obowiązków. Nieskończoność ruchów w tangu pobudza pamięć, wzmacnia osobowość i pewność siebie, podnosząc stan umysłu i tym samym umożliwiając lepszą wizualizację własnych celów.

Jak mówią „Taniec jest wieczną i uniwersalną sztuką, nie ma człowieka, który nie praktykuje go w tej czy innej formie”.

--------------------------------------------

PROGRAM ZAJĘĆ

Rozpoczniemy od podstaw:

- Postawa,

- Świadomość ciała,

- Równowaga,

- Mechanika ruchu,

- Dynamika,

- Technika objęcia,

- Praca muzyczna,

Wraz z naturalnym rozwojem grupy, wprowadzimy pojęcia takie jak:

- Postawa, percepcja i ruch,

- Wrażenie zmysłowe, odprężenie,

- Bezpieczeństwo w objęciu i interpretacja, równowaga,

- Przesyłanie energii,

- Muzykalność.

NAUCZYCIEL PROWADZĄCY Mario Correa – Jest tancerzem profesjonalnym, nauczycielem tanga i pochodzi z Argentyny.

Realizuje pokazy taneczne, występuje na scenie, prowadzi warsztaty, lekcje indywidualne, kursy na różnych poziomach zaawansowania, układa choreografie na zamówienie, bierze udział w wydarzeniach tangowych w Polsce oraz zza granicą, także jako Tango DJ.

Prowadził warsztaty Tanga Argentyńskiego w Konserwatorium Baletowym w Maladze, tańczył na deskach teatrów w Marbelli, Maladze i Buenos Aires, brał udział w pokazach na licznych imprezach okolicznościowych. Ze względu na moją wiedzę i doświadczenie w tangu jako tancerz i nauczyciel, ma podstawowe założenie — „aby móc tańczyć tango należy wiedzieć, jak poruszać się razem z drugą osobą, podążając za muzyką. Dlatego podkreślam rolę właściwego i dobrze połączonego objęcia, tak zwanego „abrazo”, bez naciskania partnera; w miłym, prawidłowym chodzeniu, znanym jako „caminata”; oczywiście w porozumieniu z muzyką. Ważne jest, aby tańczyć z przyjemnością oraz aby aktywnie słuchać się wzajemnie w obu rolach „lider/follower”.” W miarę postępów w nauce tanga, uczy swoich studentów coraz bardziej złożonych i bogatych rozwiązań. Mario Correa stara się obudzić zainteresowanie uczniów tangiem jako gatunkiem, ponieważ obejmuje ono poezję i piosenkę, muzykę instrumentalną, historię i swą ewolucję. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę internetową www.mariocorreatango.com/pl

„Przyjdź do mnie na zajęcia, aby uczestnictwo w życiu tangowym, przychodziło Ci z entuzjazmem, swobodą i pewnością siebie!” Mario

ASYSTA

Dominika Zarecka jest profesjonalną tancerką, choreografką, pedagogiem tańca i terapeutką.

W latach 2015-2018 r. asystowała przy prowadzeniu zajęć z tanga od podstaw; E. Reyowi w Krakowie, P. Ferlińskiemu w Łodzi. W latach 2019-2020 r. współpracowała z Teatrem Tanga w Poznaniu jako tancerka i choreografka. Podczas spektaklu Teatru Tanga: „Argentyna” we wrześniu 2019 r. w Centrum Kultury i Rekreacji Koziegłowy debiutowała na scenie u boku argentyńskiego tancerza i nauczyciela Mario Correa w technice tango escenario, natomiast premiera spektaklu Teatru Tanga: „Buenos Aires Hora Cero” odbyła się na deskach poznańskiego Teatru Muzycznego.

------------------------------
Planujemy rozpocząć od 02.11.2020, godz. 18:00-19:00

Zajęcia rozpoczną się pod warunkiem zebrania się grupy.

Zapisy mailowe: biuro@ctkkomorniki.pl
W zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy i "tango"

Cena zajęć: 100 zł/osobę/miesiąc