Sztuka w czasach zarazy - zarażamy twórczością

31.08.2020

Zapraszamy wszystkich artystów, malarzy, rzeźbiarzy, grafików, fotografów, szeroko rozumianych miłośników sztuki, potrafiących wyrażać się poprzez sztuki plastyczne do udziału w wirtualnej wystawie. Wystawa będzie doskonałą okazją do zaprezentowania swojej twórczej sylwetki. Pragniemy dać możliwość podzielenia się swoimi twórczymi wizjami z innymi. Liczymy na aktywny udział Państwa w tym projekcie, nadsyłanie prac powstałych w czasie pandemii.

Wszystkie prace, w postaci zdjęć, zostaną pokazane w naszej wirtualnej galerii on - line. Finałem przedsięwzięcia " Sztuka w czasie pandemii - zarażamy twórczością ", będzie zaprezentowanie wyboru prac w tradycyjnej formie, czyli wystawy w realnej przestrzeni, podczas wernisażu w nowopowstałym Centrum Kultury i Tradycji w Komornikach. Najlepsze, najciekawsze, charakteryzujące się wysokim poziomem artystycznym prace zostaną wyselekcjonowane przez Gaję Gąsecką i Mariusza Korbańskiego.

Zdjęcia prac należy wysyłać na adres: sztuka@ctkkomorniki.pl do 31.08.2020r., w mailu oprócz zdjęcia prosimy o podanie wymiarów, tytuł pracy, jaką techniką została wykonana oraz oczywiście imię i nazwisko autora.

Gaja Gąsecka - Skończyła Szkołę Sztuk Pięknych w Bydgoszczy. Z zawodu konserwator zabytków. Na co dzień pracuje w Muzeum Narodowym w Poznaniu, gdzie zajmuje się konserwacją obrazów oraz identyfikacją dzieł sztuki. Malarka, rysowniczka, portrecistka i kopistka.Należy do Okręgu Poznańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Mariusz Korbański - artysta malarz. Dyplom z malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Prace znajdują się wielu kolekcjach państwowych m.in. w Muzeum Narodowym w Krakowie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Belgii, Francji, Niemczech, Włoszech, Szwecji, U.S.A. Dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych m.in. w Paryżu, Berlinie, Warszawie, Krakowie. Od ponad dwudziestu lat prowadzi autorskie warsztaty plastyczne z zakresu historii sztuki i kultury, wykłady, studyjne projekty, jak stworzenie cyklu prac dotyczących kodu DNA w Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu w Instytucie Chemii Bioorganicznej.

fot.Obraz Dirk Röpert z Pixabay