Rajd pieszy PO ZDROWIE z Wir

20.10.2019

Kilka słów po rajdzie „Rajd po zdrowie” (20.10.2019 r.)

„Wszystko upadnie, z hukiem zawali,

gdy nie będziemy o zdrowie dbali…”

Kolejny rajd przeszedł do historii. Ponad 50 osób zebrało się przed Domem Kultury w Wirach. Tradycyjnie od kilku lat przed wejściem stały skrzynki z pachnącymi czerwonymi jabłkami, które stały się symbolem tego miejsca. W tym roku tego zabrakło…

Wyruszyliśmy przez wieś w stronę ul. Zespołowej, następnie skierowaliśmy się w stronę Szkoły Podstawowej w Wirach, idąc aleją doszliśmy do wiaduktu nad torami kolei na trasie Poznań – Wolsztyn. Tam zrobiliśmy zdjęcia. Dalsza część spaceru przebiegała po lesie mieszanym, w kierunku Puszczykowa. Gruba warstwa kolorowych liści była dodatkową atrakcją. Bawiliśmy się jak dzieci.

Cały dzień była piękna słoneczna pogoda a powrót polami po Morenie dostarczył dodatkowych doznań. Takie okoliczności powodują, że zapominamy o codziennych kłopotach, odreagowujemy stres i stajemy się bardziej szczęśliwi.

Zaplanowana trasa rajdu była dość długa i z tego powodu rozdzieliliśmy się na dwie grupy. Jedni „rajdowicze” poszli skróconą trasą i przeszli ok. 10 km natomiast drudzy przeszli ponad 12 km.

Na mecie zostaliśmy poczęstowani zupą dyniową przygotowaną przez panie: Stefanię Horowską, Halinę Przybylską i Helenę Prałat z Wiejskiego Koła Gospodyń Wiejskich w Wirach. Zupa pyszna, wystarczyło na dokładki a placek z owocami smakował znakomicie. DZIĘKUJEMY.

Zapraszamy na kolejny rajd „Barwy jesieni” w dniu 17.11.2019 roku. Zbiórka przed Domem Kultury w Rosnówku o godz. 10,00

Krystyna Nowak-Górska