Rajd pieszy "Jarosławiec zimą "

Kilka słów po rajdzie „Jarosławiec zimą” (16.02.2020 r.)

Przed Świetlicą Wiejską w Szreniawie zebrało się ponad 60 osób chętnych do udziału w kolejnym rajdzie. Na parkingu zabrakło miejsc. Cieszy udział młodszego pokolenia, jednak nie zapominajmy, że współorganizatorem jest Klub Seniora i dobrze byłoby trochę dostosować tempo do starszych… Wśród uczestników rajdu nie zabrakło sołtysa wsi Szreniawa oraz szefowej Świetlicy.

Polną drogą doszliśmy do terenów Wielkopolskiego Parku Narodowego. Miał być „Jarosławiec zimą” a po zimie nie ma śladu. W jeziorze kąpali się „morsy” ale jak twierdzili temperatura wody w granicach 7o C. Ciepło!

Tradycyjnie zatrzymaliśmy się przy plaży na krótki odpoczynek i kawę. Kolejny raz zrobiliśmy grupowe zdjęcie. Mam kolekcję z 6 lat. Kiedyś je porównamy. Pogoda wyśmienita jak na połowę lutego. Wszędzie widać nadciągającą wiosnę. Pięknie rozwijające się kwiaty leszczyny, zieleniące się pąki śnieguliczki i kępy bujnej trawy to oznaki na ziemi. Pływające dwa łabędzie po jeziorze i wszędzie rozbrzmiewający śpiew ptaków, to wszystko cieszyło uszy i oczy. Brakowało tylko słońca.

Wybraliśmy trasę dookoła jeziora. Malownicza ścieżka przy brzegu, z różnym stopniem trudności, wśród olbrzymich drzew powalonych w czasie wichury, połamanych i poskręcanych tworzy specyficzne uroczysko. W drodze powrotnej wielu odczuwało zmęczenie pomimo, że przeszliśmy zaledwie 8 km.

Na mecie czekała na nas gorąca zupa przygotowana przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Szreniawie. Smakowała znakomicie. Dziękujemy !!!

Dodatkową niespodziankę przygotował p. Szymon Kosmalski (przepraszam jeżeli przekręciłam nazwisko) właściciel Gospodarstwa Rolnego z Rosnowa, który ufundował wielkie, czerwone pyszne jabłka. Dziękujemy !!!

Zapraszamy na kolejny rajd „Odgłosy wiosny”, który odbędzie się 15.03.2020 r. Zbiórka przed WDK „KOŹLAK” w Chomęcicach o godz. 10.00

Krystyna Nowak-Górska