Rajd pieszy " Bezkrwawe Łowy" z Rosnówka

Kilka słów po rajdzie „Bezkrwawe łowy” (14.04.2019 roku)

Wg National Geographic:

„…Włodzimierz Puchalski, jeden z najsłynniejszych polskich przyrodników,

a przy tym myśliwy, jako pierwszy fotografowanie zwierząt nazwał

bezkrwawymi łowami…”

Przed Domem Kultury w Rosnówku zebrało się 21 osób chętnych do wzięcia udziału  w rajdzie zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Komornikach i Klub Seniora.
     Idąc przez wieś kierowaliśmy się w stronę Deli Parku. Zgodnie z tytułem miały to być bezkrwawe łowy, ale jedynym upolowanym żywym zwierzakiem był pies strzegący zabudowań. Mniejsza frekwencja ułatwiła bezpośredni kontakt pomiędzy uczestnikami. Wszędzie było widać skutki kilkudniowego ocieplenia, drzewa zazieleniły się a śpiew ptaków był wszechobecny. Doszliśmy do wniosku,  że to świetny materiał na nagranie płyty z muzyką relaksacyjną. Spacer wyjątkowo przyjemny, w wolnym tempie, wszyscy zachwycaliśmy się urokami przyrody. Po dojściu do Podniebnej Eko-Wioski – instalacji wśród koron drzew utworzonej przez Deli Park, postanowiliśmy „zapolować” na  ustawione tam zwierzęta. „Rajdowicze” z wielką radością pozowali do zdjęć. Drogą na Wypalanki przeszliśmy do tzw. Grzybka, gdzie zrobiliśmy przerwę na kawkę i kładką przez Jezioro Rosnowskie wróciliśmy na metę.
Kolejny raz 5-letni Szymon z Komornik przejechał  rowerkiem całą trasę. Gratulacje!
     Spacer był wyjątkowo udany. Na miejscu panie z DK „KLUB” przygotowały grzane kiełbaski. Chętnych nie brakowało. Były pyszne. DZIĘKUJEMY!!!

Zapraszamy na kolejny XVI rajd „Śladami historii” „Rajd Wolności” w dniu 19.05.2019 roku o godz. 10.00. Zbiórka w „Ogrodzie Pamięci” w Komornikach.

Krystyna Nowak-Górska