Opaska z twistem- warsztaty szydełkowania

07.11.2020

Warsztaty szydełkowe –

wyhekluj* fifną* opaskę z twistem

Przyjdź na warsztaty i wyhekluj opaskę dla siebie lub kogoś bliskiego!

Zabierz dużo uśmiechu i troszkę cierpliwości. Jeśli znasz już półsłupki – sukces jest blisko. Jeśli jeszcze nie znasz – nauczysz się na tych warsztatach.

Zapewniamy: włóczki (najwyższej jakości wełna merynos), szydełka i inne przybory, instrukcje, wsparcie i porady, kawę/herbatę/wodę oraz niespodziankę.

Czas trwania warsztatów: 3 godziny
Data: 7 listopada 2020r. godz. 14:00-17:00

Własnoręcznie zrobioną opaskę zabierasz ze sobą do domu. Po warsztatach będzie możliwość zamówienia włóczek na szalik do kompletu.

Warsztaty poprowadzi AgNicha - pasjonatka szydełkowania, matematyki i tradycji.
Hekluje od dziecka, pod okiem babci i mamy powstawały jej pierwsze szaliki i sukienki dla lalek, a niezliczone serwetki już podczas studiów matematycznych, zwłaszcza w czasie sesji . Po 10-letniej pracy administracyjnej postanowiła większą część dnia poświęcić pasji i wyczarowywać przytulanki, dywany, chusty, czapki i wiele innych ustroitek* dla Was.

----------------------------------------------------------------------

Miejsce: Centrum Tradycji i Kultury Gminy Komorniki

Zapisy: agnicha@heklunki.pl lub tel. 730-927-999

Liczba miejsc ograniczona - max. 10 osób.
Zastrzegamy sobie prawo do odwołania warsztatów w przypadku zapisu mniej niż 5 osób lub wprowadzenia zakazów związanych z pandemią.

Koszt uczestnictwa: 90zł (zawiera wszystkie niezbędne materiały)
Koszt uczestnictwa w duecie: 2x80zł (zawiera materiały dla dwóch osób)

(*) Słowniczek gwary poznańskiej:
heklować – szydełkować
heklunki – wyroby szydełkowe
fifna – szykowna
ustroitko - ???

Każdy uczestnik, który powie, co oznacza ‘ustroitko’ w gwarze poznańskiej otrzyma drobny upominek

Organizatorzy:
@Heklunki AgNichy  www.heklunki.pl