Letnie warsztaty teatralne w Remizie

03.08.2020 do 06.08.2020

Katarzyna Pawłowska - od przeszło 25 lat zawodowa aktorka, lalkarka, reżyserka, pedagog teatralny, założycielka Aktorskiego Studia Osobowości Teatru Porywacze Ciał dla osób w różnym wieku; współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał dla widzów dorosłych, Teatru Dzieci Miłość dla dzieci i młodzieży, oraz Studia Teatralnego Blum dla dzieci najmłodszych .Prowadziła także międzynarodowe integracyjne spotkania młodzieżowe czy autorskie warsztaty dla osób niepełnosprawnych - m.in. w Teatrze Rozmaitości z osobami niewidzącym, a także od 2014 r. artystyczne warsztaty z ekspresji ciała i wydobywania głosu podczas projektu SIĘ KRĘCI, z tworzenia rapu z młodzieżą z zakładów poprawczych, z domów dziecka czy osobami wykluczonymi.

Podczas warsztatów letnich dzieci będą mogły razem z Katarzyną Pawłowską przeżyć niezapomnianą przygodę współtworząc spektakl „Zwierzątkowa Telewizja”. Na początku stworzą bohaterów przedstawienia i wykonają projekty kostiumów i półmasek. Następnie wymyślą co konkretne postacie mogłyby zaprezentować w programie telewizyjnym - do wyboru będą miały m.in. piosenki, wiersze, taniec i wszystkie pomysły, które przyjdą im do głowy. Dzieci będą mogły podczas tej zabawy rozwinąć swoją kreatywność i przy okazji nauczyć się ruchu scenicznego, dykcji, wydobywania wyrazistego głosu, oddychania, mimiki itp. czyli tego wszystkiego, czego w szkole teatralnej powinien nauczyć się prawdziwy aktor.

Miejsce warsztatów: Dom Kultury "Remiza", Plewiska, ul.Grunwaldzka 565
Czas trwania: 03.08.- 06.08.2020 w godz. 10.00-15.00