Koncert "Blusowo & Ludowo"

08.08.2020

Koncert Lucy & Tom „Bluesowo & Ludowo”

Z pozoru daleko a jednak tak blisko. Blues, tak jak i muzyka ludowa sięgają do korzeni, które łączą nas z głębią ludzkich emocji. Czymże jest piosenka ludowa jak nie bluesem? Czymże jest blues jak nie pieśnią ludową? Usłyszymy wspaniałe utwory takie jak „W Moim Ogródecku”, „Z Tamtej Strony Jeziora” czy „Matulu Moja” jak również niezapomniane bluesy Tadeusza Nalepy, Elvis'a Presley'a czy The Doors. W ten wyjątkowy, wieczór rozpalimy pierwotny ogień naszych dusz, który jest źródłem zarówno bluesa jak i pieśni ludowych. Dajmy się zatopić w niebieskie nuty (blue notes) przyprawione stylem Lucy & Tom'a.
--------------------------------------------------
Scena Letnia w Komornikach
CTK Gminy Komorniki
Sobota, 8 sierpnia 2020

-------------------------------------------------
Lucy & Tom to duet podróżujących muzyków, łączących wielobarwny głos i dźwięk gitary elektrycznej. Wykształcona w Paryżu mezzosopranistka zjawiskowo śpiewająca muzykę rozrywkową oraz wrażliwy i ambitny gitarzysta blues-rockowy. W swoich muzycznych poszukiwaniach sięgają po utwory zarówno Ravela i Vivaldiego jak i Édith Piaf, Dalidy, The Doors czy Davida Bowiego. Ich niepowtarzalny styl jest kolażem osobistych fascynacji teatrem, sztuką, kabaretem, muzyką jazzową, klasyczną, rockową i bluesową. Stąd koncerty duetu to nie tylko doskonała muzyka ale też wyśmienite kostiumy i historie opowiadane między utworami. Lucy & Tom uwielbiają grać dla każdej publiczności. Występowali zarówno na deskach teatrów, w klubach muzycznych jak i świetlicach wiejskich i domach kultury. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records. W marcu 2018 roku podczas X Gali Kultury Koszalińskiej Lucy & Tom otrzymali nagrodę prezydenta miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury. Duet wystąpił m. in. w legendarnej Piwnicy Pod Baranami, poznańskim Klubie Blue Note, Forum Ekonomicznym w Krynicy, Dworze Artusa w Toruniu, Festiwalu Dźwięki Słów w Lublinie.