DoReMiZa w Teatrze Nowym

28.04.2019

Dziecięcia grupa teatralna „DoReMiZa”, działająca przy Domu Kultury „Remiza” w Plewiskach, już nieraz miała występ w naszej gminie. Tym razem ich talent mogli zaprezentować 28 kwietnia wśród szerszej publiczności w Teatrze Nowym w Poznaniu.

Młodzi aktorzy zaprezentowali „Legendy Poznania”, które składają się z trzech części. Pierwsza z nich to legenda o pustelniku z Muszej Góry, opowiadająca historię pustelnika i jego konfrontacji z diabłem. Druga opowieść – o królu kruków – to przedstawiona w formie teatru lalek historia poznańskiego trębacza Przemka i jego syna Bolka, którzy przysłużyli się miastu, broniąc go przed złowrogą armią. Trzecia część to skecz kabaretowy, przygotowany przez artystów i reżysera wszystkich przedstawień, Przemka Mazurka, który prowadzi grupę teatralną „DoReMiZa”.

Zdjęcia wykonał Radosław Rząsa